0 212 516 41 27
[email protected]

IV. Ulusal Maneviyat Psikoloji Sempozyumu

Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları Birlik Vakfı Gönüllülerini Buluşturdu

Çanakkale Ruhu ve Gençlik kompozisyon yarışması ödül töreni

Fetih Ruhu Fatih ve Gençlik kompozisyon yarışması ödül töreni

N.F.Kısakürek Eserlerinde İdeal Gençlik makale yarışma ödül töreni

Vakfımızın TBMM Başkanımıza Darbe girişimi nedeniyle ziyareti
 
Vakfimizin-TBMM-Baskanimiza-Darbe-girisimi-nedeniyle-ziyareti
Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti, Kurucular Kurulu üyeleri ve Şube Başkanları, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ayrıca bu ziyarette  Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı ve beraberindeki heyette yer aldı. Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı da olan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, misafirlerini TBMM Tören Salonu'nda kabul etti. 

TBMM Başkanı Kahraman burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi Meclis'i bombalayan askerleri mankurt olarak niteleyerek, "Kötü bir gün yaşadık. Şahsen böyle bir günün olacağını ihtimal vermiyordum. Kendi Meclis'ini bombalayacak kadar mankurtluk olamaz." dedi. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara çağırmasının darbe girişiminin akışını değiştirdiğini ifade eden Meclis Başkanı Kahraman, yaşanan olaylardan çıkartılacak dersler olduğunu söyledi. 

TBMM Başkanı Kahraman sözlerine şöyle devam etti: 

"Bu hareketin önlenmesinde herkesin rolü var. Fakat bir kişinin önderliği var. O da Recep Tayyip Erdoğan'dır. 'Hadi meydanlara' demeseydi, tavrını koymasaydı böyle bir durum göremezdik. Münferit karşı koymalar vardı ama O onun milli hale gelmesini sağladı. Milletimiz büyük bir birlik ve beraberlik içinde tavrını koydu. 'Bir musibet bin nasihatten evladır' diye bir sözümüz var. Bundan da çok çıkartacağımız dersler var. Bir kere biz biriz, beraberiz şuuru yeniden geldi. Parmaklar ayrı olabilir ama bilek tek. " 

15 Temmuz gecesi TBMM'nin bombalar altında çalışmaya devam ettiğini anlatan Kahraman, "Türkiye 16 darbeye maruz kaldı, bu 17'ıncisi. Biiznillah inanıyorum ki bu sonuncusudur. Çünkü millet artık şapkaya selam vermiyor. Millet dışarı çıktı. Millet darbeyi yendi." Diye konuştu. 

Meclis Başkanı Kahraman'ın gerçekleştirilen toplantının şiirsiz olmaması gerekir sözüne Birlik Vakfı kurucularından Bahattin Cebeci ise Necip Fazıl Kısakürek'in Bizim Şarkımız şiirini okudu. 

45 sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan darbe karşıtı basın bildirisini TBMM Başkanı Kahraman'a takdim eden konuk heyet, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalar nedeniyle hasar gören bölümlerinde incelemelerde bulundu.

27 Temmuz 2016

İlgili Resimler