0 212 516 41 27
[email protected]

IV. Ulusal Maneviyat Psikoloji Sempozyumu

Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları Birlik Vakfı Gönüllülerini Buluşturdu

Çanakkale Ruhu ve Gençlik kompozisyon yarışması ödül töreni

Fetih Ruhu Fatih ve Gençlik kompozisyon yarışması ödül töreni

N.F.Kısakürek Eserlerinde İdeal Gençlik makale yarışma ödül töreni

Kudüs’te, Mescid-i, Aksa’ya yapılan zulmü kınıyoruz
 

BASIN BİLDİRİSİ

 

Terörist İsrail Devleti Polisinin ve Fanatik Yahudilerin, yıllardır Kudüs’te, Filistin’de işledikleri insanlık dışı suçları devam etmektedir. Bu insanlık dışı zulüm, Ramazan ayında artmış, şiddetlenmiş, tahammül edilemez bir noktaya gelmiştir. Mescid-i Aksa’ya saldırılmış, ibadetler engellenmiş, onlarca kişi şehit edilmiş, yüzlerce kişi yaralanmıştır. 

 

Bu zulmü yapanlara karşı Dünya sadece cılız bir şekilde karşı duruyormuş, karşıymış tavrını takınmakta ve bu tavrını da sürdürmektedir. Bu hal yıllardır olduğu gibi, bugünde teröristleri cesaretlendirmektedir. 

 

Bugün bu zulüm sadece Kudüs’te, Filistin’de değildir. Bu zulüm Yemen’de, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Afrika’da daha pek çok İslam ülkesinde devam etmektir. Buralarda savaşlar, açlık ve yoksulluklar sürmektedir. Müslümanların birbirlerine kırdırılması gözlerimizin önünde cereyan etmektedir. 

 

Bu zulümlerin sebebi, Müslümanların parçalanıp küçülmeleri, güçlerini bölmeleri, birleşmemeleridir. Kendi aralarındaki ihtilafları halletmemeleridir. Kendi aralarındaki ihtilaflarla güçsüz kalmalarıdır. Kendilerine Müslümanlar dışında hami aramalarıdır. Düşmanlarına tabi olmalarıdır. Müslümanların bu halleri, İsrail gibi terör Devletlerini, terör unsurlarını cesaretlendirmekte ve onların zulümlerine imkân hazırlamaktadır. 

 

Kudüs başta olmak üzere bütün Müslümanlara yapılan zulümlerin önlenmesi için, Filistin dahil Müslümanların aralarındaki ihtilafları bitirmesi, birleşmesi, büyük bir güç haline gelmeleri lazımdır. Ancak o zaman zalimlerin zulmüne gerçek manada karşı durmuş olur, zulümlerine son verebiliriz. 

 

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Müslümanları ve İslam Devletlerinin birliği için maddi ve manevi bütün imkanlarını seferber etmiş durumdadır.  Bu sebeple biz Devletimizin bu husustaki bütün gayretlerini destekliyoruz. 

 

Kudüs’te, Mescid-i, Aksa’ya yapılan zulmü kınıyoruz. Mescid-i Aksa’da zalimlere karşı direnen kardeşlerimizin maddi ve manevi yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 11/05/2021

 

 

 

Av. Mehmet ALACACI

Birlik Vakfı

Mütevelli Heyeti Başkanı

İlgili Resimler