0 212 516 41 27
[email protected]

IV. Ulusal Maneviyat Psikoloji Sempozyumu

Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları Birlik Vakfı Gönüllülerini Buluşturdu

Çanakkale Ruhu ve Gençlik kompozisyon yarışması ödül töreni

Fetih Ruhu Fatih ve Gençlik kompozisyon yarışması ödül töreni

N.F.Kısakürek Eserlerinde İdeal Gençlik makale yarışma ödül töreni

Vakıf Meclisi Genel Merkez ve Şubelerin katılımıyla toplandı
 
Vakif-Meclisi-Genel-Merkez-ve-Subelerin-katilimiyla-toplandi
Birlik Vakfı "Vakıf Meclisi Toplantısı”nı Bursa’da gerçekleştirdi. 17-18 Ocak tarihleri arasında yapılan toplantı Vakfımızın Kurucular Kurulu, Yüksek İstişare Kurulu, Şube Başkanları ile Genel Merkez Komisyon ve Kulüp Başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.İki gün süren toplantının açılışına Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Kurucular Kurulu Üyelerimizden AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım ile AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel de katıldı.

Toplantının ilk oturumuna Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı ve eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman başkanlık yaptı. Kahraman, yaptığı konuşmada, Osmanlı Devleti'nde vakıf kurma geleneğinin çok yaygın olduğunu anımsattı. 

Birliğin geçmişinin Osmanlı Devleti zamanlarındaki vakıf kültüründen geldiğine değinen Kahraman, "Milli Türk Talebe Birliği zamanımızda, 1965'de Rasim Kilisli döneminde, milli manevi değerlere ve kültürel manada milliyetçiliğe önem veren bir teşkilat haline geldik" dedi.

Kahraman, birliğin çalışmalarında esas olanın insan olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

"Vakfın çalışmaları, hiçbir dünyevi düşünce olmaksızın, sadece hak rızasını tahsil bakımındandır. 'Şuraya geleyim, şuraya gideyim, o aracım olsun' öyle bir şey olamaz, olmamalıdır. Ne nasipse zaten o gelecek. Kendiliğinden olacak, buna inanıyoruz. 

Bize ne gelirse, ne olursa, Cenab-ı Hak ne nasip ederse, onda mutlaka bir hayır vardır. 'İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar' diye bir laf var ya, hayallerimiz olacak, hedeflerimiz olacak."

Bir gazetenin 2 Ocak 1996 tarihli küpürünü gösteren Kahraman, Refah Partisi'nin (RP) 158 milletvekiliyle seçildikten bir hafta sonra İstanbul'da yaptığı konuşmasını hatırlatarak şöyle devam etti:

"Bendeniz ne demişim, 'RP'nin gözü Çankaya'da, yeni RP Milletvekili İsmail Kahraman, Çankaya'dan 'Hilaltepe' olarak söz etti ve 'Orayı da alacağız' dedi. 'Başbakanlık tamam' dedi. Bana televizyonda soruyorlar, 'Bugünleri düşünüyor muydunuz?' diye. 'Hayır tabi' dedim. Milli Türk Talebe Birliği'nde biz vazife taksimi yapıyorduk. Erman Bey nerede? İstanbul Üniversitesi rektörümüz Erman Bey, Diyanet İşleri Başkanımız Fahri Demir. Vazifeler bizim, sürü ters döndü. Sakat, topal koyunlar öne geçti, ilanihaye bu olmaz. Diriler zaman içinde geçer ve önü alırlar. Burada yalnız bir eksikliğim olmuş, ben Beştepe diyecekmişim, Hilaltepe demişim. Çok değerli bir insan, bir dünya lideri bugün Türkiye'nin başında. Allah ona nice hizmetler nasip eylesin."

Kurucular kurulu üyelerinin, şube başkanlarının ve katılımcıların karşılıklı istişarelerin yapıldığı meclis toplantısı Uludağ gezisi ile sona erdi.

19 Ocak 2015

İlgili Resimler